Miliardový žobráci

Autor: Erik Rédli | 21.12.2012 o 18:36 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  869x

Vyberanie peňazí na charitu je na Slovensku často podceňované, mnohí si ho stotožňujú so žobraním. Napríklad v Británii je to vážna vec a dokonca perspektívna kariéra. Na internete je plno inzerátov na podobné pozície. Niektorí ľudia to dokonca  povýšili na úroveň biznisu, kde si vytvárajú sieť obchodných zástupcov a manažérov. Človek naozaj pripomína žobráka chodiac s vedrom po domoch alebo verejných miestach, no postupne sa môže vypracovať hore. Ľudia sú ochotní prispieť a časť príspevkov ide do vrecka vyberačovi.

Pri tomto spôsobe charity máme istotu, že aspoň časť peňazí sa naozaj dostane k tým v núdzi. Určite lepšie, ako dávať peniaze priamo žobrákom na ulici. BBC Rádio 2 (December 11, 2012) sa pýtalo poslucháčov ako pristupujú k charite, špeciálne v období krátko pred Vianocami. Väčšina z nich vie, že peniaze sotva použijú na jedlo. Ale stále je to lepšie, ako by sa mali uchýliť k iným spôsobom získavania peňazí. Neviem, či vyberanie na charitu naozaj môže znížiť úroveň krimnality,  môže však uchrániť nejakú starú pani pred okradnutím.

Celková výška príspevkov za minulý rok (2011) bola okolo 1,2 miliardy libier – podľa denníka Metro (December 10, 2012). V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to pokles. No kto za rok vyzbiera 1,2 miliardy libier, určite nemôže byť považovaný za žobráka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?