Študenti a kokainová štúdia

Autor: Erik Rédli | 14.7.2013 o 9:50 | (upravené 14.7.2013 o 9:58) Karma článku: 4,11 | Prečítané:  767x

Vo februári 2013 King's College Londýnskej univerzity (University of London) vyzvala študentov, aby sa zúčastnili štúdie ohľadom účinkov kokaínu. V podstate, za užívanie drogy im budú ešte aj platiť.

Vyzerá to ako ľahká cesta k návykovej látke, ale podávanie drog na lekárske účely sa výrazne líši od rekreačného užívania. Máte radi palacinky s nutelou? Skúste ich jesť každý deň v presne určené doby  namiesto tradičných denných jedál. Nemyslím si, že by si študenti výskum veľmi užili. Navyše, týkal sa len tých, čo neužívajú rekreačné drogy. 
Užívanie drog na lekársky výskum je povolené, preto by nemal vzniknúť problém so zákonom. Je to asi jediný spôsob, ako zistiť ich účinok na ľudský organizmus. Trh s kokaínom je však vážna vec a podľa Wikipédie, má väčšiu hodnotu ako Starbucks. Určite nebude na škodu vedieť, aké procesy prebiehajú v telách ľudí závislých na „cracku“, najmä keď dokonca predbehli závislých na kofeíne. 
CambridgeDarwinshipBeagle.jpgVerbujúc vo svojich vlastných radoch, vedci z univerzity získali lacnú testovaciu vzorku. Študenti sa radi zúčastňujú mimo-študijných aktivit, len aby sa vyhli študijným povinnostiam. Aj na mojej univerzite niektorí chodili darovať krv, a tým vymeškali seminár, na ktorom mali prezentovať.
Avšak, dobrovoľná aktivita nemusí byť vždy zbytočná. Počas návštevy v Cambridge som sa dozvedel, že napríklad aj Darwinova päť-ročná plavba okolo sveta bola viac-menej dobrovoľná aktivita, ktorá viedla k teórii evolúcie.
King's College je jedna z najlepších lekárskych fakúlt na svete, preto by som vedcom veril. Ale nezúčastnil by som sa kokaínovej štúdie, rovnako, ako by som nechcel jesť celé dni iba palacinky s nutellou.

O výsledkoch štúdie som nič nenašiel, pravdepodobne sa neuskutočnila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?