Akú hodnotu má dnes ľudský život alebo nový "Skromný návrh"

Autor: Erik Rédli | 5.4.2014 o 15:34 | (upravené 5.4.2014 o 15:55) Karma článku: 5,72 | Prečítané:  643x

Prečítal som si článok, o (ne)dobrovoľnom darcovstve orgánov v Čine - Všade pacienti čakajú na orgány. V Číne orgány čakajú na pacienta, a musím zhodnotiť, že to čo sa dnes vo svete deje je ešte horšia ako 70 rokov dozadu počas 2 svetovej vojny. Aj keď možno sme len lepšie informovaný... Článok hovorí o zabíjaní ľudí za účelom darcovstva orgánov. Nejedná sa iba o väzňov odsúdených na smrť alebo obete nehôd. Často ide aj u ľudí v pracovných táboroch, kam boli umiestnení za záhadných okolností.

 

Obraz z výstavy v Oxforde venocanej hnutiu Falun Gong. Keď som bol minulý rok v Oxforde, videl som tam jednu čínsku výstavu o Falun Gong. Je to hnutie v Číne – meditácia a filozofia, ktorého nezávislosť a podpora nevyhovuje tamojšej vláde. Preto začali hnutie prenasledovať a mnohí členovia boli popravení a ich orgány darované – na výstave sa nemohlo fotiť, ale bol tam obraz, ako „operujú“ človeka...dosť krvavé...

Autorovi blogu bolo vyčítané, že je orientovaný proti Číne a jej režimu. Nie je to len problém komunizmu. Nedávno som v The Daily Telegraph online čítal článok o tom, ako vo Veľkej Británii spopolňujú nenarodené embryá po potratoch -  prirodzených aj umelých, niektoré dokonca priamo v nemocniciach, kde sa využívajú ako palivo! Je to otrasné, ale takto to tam stojí. Počas posledných dvoch rokov to malo byť okolo 15 500 plodov! V roku 1729 Jonathan Swift vydal pamflet s názvom A Modest Proposal (skromný návrh). Je to satyra na ekonomickú situáciu v Írsku, kde chudobným ľuďom navrhuje, aby predávali svoje deti ako potravu pre bohatých. O 300 rokov neskôr sme sa tam skoro dopracovali. Aj komentáre na článok hovoria, že kam sa to ľudstvo dostalo a že si prestávame vážiť ľudský život.

Teraz v apríli si pripomíname 20-te výročie od genocídy v Rwande, kde zahynulo cez 800 000 ľudí. To že si ľudský život nevážime počas vojen, sme vedeli už dávno. Podľa všetkého si ho už nevážime ani počas mieru a dokonca ani v najvyspelejších krajinách sveta.  Neviem čo si mám teraz myslieť o rečiach, že jednou z hlavných úloh štátu je postarať sa o každého občana. Postarať sa...

Každopádne, vyplýva z toho ponaučenie pre každého jednotlivca, aby sa staral sám o seba. Niekedy sa to môže prejavovať ako sebectvo a egoizmus, ale bohužiaľ. Na pomoc zhora nie je 100-percentné spoľahnutie. Vidíme, že akú hodnotu má dnes ľudský život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?