reklama

Ako nás vidia v Európe...

Róbert Fico je médiami zobrazovaný ako jeden z európskych populistov, niekedy dokonca v jednom vreci s „extrémistami“ typu V. Orbán. To však prináša zlé meno celej krajine.  The Economist je celkom objektívny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

The Financial Times nás označili za neochvejných odporcov kvót.

Naposledy Reuters.

Politico – najkontroverznejšie výroky politikov ohľadom migrácie.

The Financial Times v súvislosti s pomocou Grécku: „50-ročný bývalý člen komunistickej strany“. 

Aj keď sú denníky a agentúry v názoroch celkom objektívne, tieto nálepky prinášajú zlé meno celej našej krajine. Fico sa snaží urobiť to, čo sa malo urobiť už dávno - aspoň väčšina serióznych názorov tvrdí, že bolo treba lepšie kontrolovať hranice a spolupracovať na bezpečnosti Európy. Stále je však ľahšie nevpustiť hostiído domu, ako ich potom vysťahovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chce to dosiahnuť rýchlo, lebo voľby sa blížia a politici vedia, že veľa ľudí je proti migrácii a radi by videli hranice zatvorené. To je trošku prehnané, lebo máloktorý migrant by chcel zostať na Slovensku, aj keď súhlasím, že to, čo sa v poslednom čase deje v Európe nás oprávňuje na obavy.

Obrázok blogu

Môže existovať určitý vzťah aj medzi migráciou a terorizmom, no určíte nie priama korelácia. Extrémizmus sa vyskytuje v celej spoločnosti v dôsledku výchovy a negatívnych kultúrnych vplyvov. Zastavenie migrácie je len jedna z ciest, ako ho zmierniť. Niektorí ľudia by mali zase pochopiť, že nie všetko exotické je zlé (ako boli možno v minulosti zvyknutí). Každý, kto však chce žiť v nejakej krajine musí rešpektovať jej zákony a kultúru, darmo jeho náboženstvo schvaľuje vraždy.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aj keď som sa snažil zhodnotiť situáciu čo najjednoduchšie, ku každému bodu sa mi vynára plno informácii, vlastných skúseností a potenciálnych argumentov v diskusii. Problém je komplexný a skrýva v sebe mnohé ekonomické, právne, morálne a kultúrne úskalia, ktoré mne osobne zabraňujú prikloniť sa jednoznačne k „jednoduchým“ riešeniam typu "nech bojujú za vlasť", "treba ich poslať preč", alebo "zrušiť Islam".

Politikov však podstata ich práce (druhé najstaršie remeslo...) núti reprezentovať názory krajiny ­­­– a to potom môže dať nálepku celej krajine. Výhody členstva v EU boli pravdepodobne výhodnejšie, ako straty, a veľa ľudí sa s tým muselo naučiť žiť, no nálepky potvrdzujú, že Slovensko nie je úplne jednotné v tom, čo chce.

Erik Rédli

Erik Rédli

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Pracoval som ako čašník, učiteľ, osobný tréner; teraz robím v oblasti médii a žurnalistiky. Zaujímam sa o šport, cestovanie, kultúru, ekonomiku - hlavne teória hier a rozhodovania, španielčinu, rockovú hudbu a nejaký ten self-development.Nemám 100 riešenie na žiadny problém, ale snažím sa svoje názory aspoň občas konfrontovať s ostatnými aj prostredníctvom blogu... Zoznam autorových rubrík:  CestovanieWorkout a životný štýlKultúra a hard rockKomentáre a troška politikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

296 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu