Piráti a rockeri, je v tom nejaký rozdiel?

Autor: Erik Rédli | 21.5.2013 o 19:26 | (upravené 25.12.2014 o 13:28) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  495x

Aj napriek tomu, že ide o zločincov, piráti si držia status krdinov, o čom svedčí aj ich nenásilný návrat do populárnej kultúry. Podobne, aj rockeri stále ostávajú verní svojej hudbe a životnému štýlu, aj keď populárny prúd pop-music diktuje niečo iné.

 

 

PicIPiratesandGNR.jpg

Ako môžete vidieť na obrázku, nie je veľký rozdiel medzi Guns & Roses a pirátskou posádkou. Piráti a rockeri toho majú spoločného oveľa viac.

Trošku dvojzmyselnej literatúry

Paralely sa netýkajú len výzoru. V článku o pirátoch na cracked.com som čítal, že to boli väčšinou “lovci dobytka ktorý nenávideli Španielku (kráľovskú rodinu) a rozhodli sa skoncovať s tou podivnou prácou“. Vytrhnuté s kontextu sa to dá pochopiť ako nenávisť voči španielskej gitare, ktorú zapojili od elektriky a začali robiť svoju hudbu. Ďalej článok pokračuje slovami:  “a tie isté zahraničné mocnosti, využívajúce ich služby, ich odrazu všetkých pochytali a povešali,'' čo je odkaz na výkyvy popularity v hudobnom biznise. Aj oblúbená kapeľa môže zapadnúť do zabudnutia, keď sa ich manažér rozhodne dať priestor novým talentom.

Párty na pláži

PicIIPamelaTomyLee.jpg

V časoch najväčšej slávy boli obidve skupiny nenávidené štátnymi autoritami, no davy ich zbožňovali. Piráti neboli práve učebnicový príklad rodinného života. Viedli bezstarostný život niekde na lodi, alebo v exotickej destinácii. Aj mnohý rockeri majú radi párty na pláži - prečo sa asi Beach Boys nazvali Beach Boys dávno predtým ako vyšli prvé epizódy Baywatch s Pamelou Anderson? Vlastne, aj ona bola istý čas vydatá za rockera s imidžom piráta.

Ďalší spoločný znak sú návykové látky. Niektoré nápoje sú dokonca po nich pomenované. Piráti pili rum a spievali staré námornícke piesne. Dnes mnohý muzikanti uvádzajú alkoholové opojenie ako zdroj inšpirácie a nedokážu vyjsť na javisko bez niekoľkých pohárikov.

 

PicIIICaptainMorganandDuff.jpg

Rum Kapitán Morgan a pivo Duff pomenované po Duffovi McKagganovi – pôvodný basgitarista Guns & Roses.

PicCaptainAerosmthSimpsons.jpg

Áno, piráti aj rockeri sa objavili v the Simpsons a majú radi atraktívne ženy, s ktorými sa po koncerte "rozprávajú" dlho do noci.

Navždy mladí

Život pirátov bol nebezpečný a často vyústil do predčasnej smrti. Pre porovnanie uvádzam dlhý zoznam hudobníkov, ktorí zomreli pred tridsiatkou

RollingStones.jpgNa druhej strane, tí čo prežili mali dve možnosti. Niekoľko z nich sa rozhodlo dať zbohom životu na mori alebo turné a založili si rodinu, utiahnutí niekde v súkromnej vile na pláži. Ale väčšina z nich sa neuspokojila so sedavým spôsobom života a rozhodli sa žiť večne. Pretože byť pirátom alebo rockovým hudobníkom nie je povolanie, ale životný štýl.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

EKONOMIKA

Časť severného obchvatu Prešova je o krok bližšie, NDS chystá súťaž

Výstavbu rýchlostnej cesty štát rozdelil na dve etapy.


Už ste čítali?