Jeden deň nejest...Ramadán / 30.

Autor: Erik Rédli | 1.7.2014 o 15:34 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  652x

Nedávno som čítal článok - rady, o tom, ako sa v živote pohnúť ďalej. Nesmieme sa báť skúšať nové veci, lebo práve oni môžu priniesť nové podnety to vžitých stereotypov. Vyskúšajte jednu novú vec každý deň po dobu 30 dní...alebo urobte jednu peknú fotku každý deň. Vyskúšam oboje. Dnes som sa rozhodol celý deň nejesť. 

      Naozaj, ráno som mal iba čierny čaj. A piť veľa vody. Je to dobré na prečistenie tráviaceho systému. Trávenie jedným z najdôležitejších faktorov zdravia. Všetko, čo sa dostane do nášho tela, musí byť vstrebané. Väčšina vstrebávania prebieha v črevách na ploche väčšej ako 2 futbalové ihriská. Stres a nesprávne stravovacia návyky spôsobujú, že priepustnosť tkanív sa zmení a umožní škodlivým látkam preniknúť do krvného obehu. To potom oslabuje našu imunitu. (Toto je len zjednodušene povedané, budem rád, ak nám to nejaký lekár lepšie objasní v diskusií). Ak nebudem nič jesť celý deň, poskytnem tkanivu v tráviacom trakte šancu oddýchnuť si a vrátiť priepustnosť do pôvodného stavu. Alebo aspoň bližšie k pôvodnému stavu, buďme realisti. Ale tkanivo ako tkanivo. Aj futbalisti musia mať po ťažkom zápase deň voľna, aby svaly mohli zrelaxovať. Najmä Alžírčania, ktorý sú ešte oslabený Ramadánom.

     Pôstny mesiac Ramadán sa začal minulý víkend. Ľudia v Islamských krajinách dodržiavajú pôst po 30 dní. Pamätám si, že pre štyrmi rokmi Ramadán začal neskôr, až v auguste. V multikultúrnom prostredí, ako Londýn, kde som vtedy žil, reštauračné zariadenia ušetria na strave pre zamestnancov. Pracoval som s viacerými moslimami v McDonalde, dokonca aj majiteľ bol moslim. Áno, Británia je príťažlivá pre investorov z arabských krajín a nekupujú len futbalové kluby. Môj kamarát bol strašne unavený a strácal koordináciu pre nedostatok živín a tekutín. Nemôžu ani piť, dokonca ani fajčiť. Nevšimol si, že klietku s kolieskami plnú žemlí nechal stáť na šikmej časti chodníka. Fyzika zapracovala a nestihol som urobiť viac, než sledovať klietku zviesť sa dole chodníkom a prevrátiť sa na cestu. Mali sme šťastie, na mieste “pristátia” zvykol obvykle parkovať mercedes a neviem, či nepatril majiteľovi.  Toto je jedna z nevýhod Ramadánu. No aj tak som obdivoval chlapov, ako si večer v pokoji varili svoje povolené jedlo po západe slnka a dokonca sa ešte delili s ostatnými. Priemerný človek by nevydržal, nakúpil by fast food a zjedol to všetko sám. A tkanivá v tráviacom trakte by zažili šok. Som na 100% presvedčený, že jeden pôstny deň mi neuškodí.

@ErikRedli 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?